ІТ-кластер в смт.Лазурне-бути чи ні?

В соціальних мережах вже з’явилися публікації щодо можливого створення ІТ-кластеру в селищі Лазурне. Давайте стисло проаналізуємо що це за обєднання і для чого. За останніми даними в Україні діют понад 60 кластерів, в т.ч.4 в Херсонській області але вони працюють в інших сферах.ІТкластери є в більшості регіонів країни, вони обєднують професійних айтішників і мета їх- сприяння бізнессередовища міст. Форми обєднання їх- асоціації,громадські організації, тому, що поняття в законодавстві кластеру поки немає.
В нашому випадку пропонується створити   Lazurne.info (далі-кластер)– це спільнота юридичних та фізичних осіб, які є користувачами інформаційних технологій, які разом зі школами, середніми і вищими навчальними закладами, підприємцями і місцевою владою розвивають бізнес-середовище селища Лазурне та інших зацікавлених громад. Вважаю найкращим варіантом створення такого кластеру може бути громадська спілка. Чому? Тому, що асоціація -це обєднання підприєців, вона такоє є неприбутковою організацією, проте на практиці щомісячний внесок учасників досягає 1000грн а то і більше. Таке обєднання в селищі не реальне.
Громадська спілка-це реально, неприбуткова організація, що може обєднувати як фізичних так і юридичних осіб.
Такий Кластер – позиціонує себе як організатор впровадження інформаційних технологій в громаді селища Лазурне та інших зацікавлених громадах для розвитку бізнес-середовища, освітніх програм, вдосконалення доступу громадян до державних, приватних послуг через ІТ-проекти, сприяння у впровадженні державних програм інформатизації.
Які переваги такого кластеру? А саме, кластер дає змогу:
1) посилювати процеси спеціалізації і розподіл праці між учасниками;
2) ширше приваблювати клієнтуру, створюючи тісну взаємодію виробників та споживачів послуг;
3) знижувати вартість одиниці послуги і продукції, яка виробляється на основі спільної діяльності;
4) посилювати потоки ідей і інформації між учасниками;
5) підвищувати іноваційність виробництва послуг;
6) ефективніше використовувати напрямки розвитку туризму;
7) створювати соціальний ефект через підтримку пенсіонерів в освоєнні інформаційних технологій.
Приклади-IT-кластер Cluster bit в Чернівцях – це об’єднання 15 підприємницьких структур, так чи інакше пов’язаних із ІТ-сферою. Представників кластера долучають до різноманітних робочих груп міської ради, запрошують на всілякі зустрічі, форуми, конференції. Міська рада виступає замовником різноманітних тренінгів і курсів, пов’язаних із можливостями ІТ-сфери та бізнесу.
Внашому випадку в селищі можливо налагодити взаємодію
з навчальними закладами України, місцевої школи і підприємствами і органцізаціями у сфері ІТ, а також ІТ-кластерами України.

Учасники кластеру будуть мати можливість підвищувати знання дізнаватися про нові тенденції у сфері інформаційних технологій, отримувати безкоштовні та платні консультації (за дисконтними знижками), приймати участь в тренінгах, веб-семінарах, конференціях, в т.ч. у заходах, організованих і проведених Кластером у Лазурному.

Ми зможемо долучитись до роботи над масштабними проектами, залучення міжнародних грантів, створити клуби за інтересами у сфері ІТ, наприклад блогерів.Налагодити взаємодію з Таврійським туристичним кластером, бути залученими до агенцій регіональних
На все потрібно лише бажання та цілеспрямована робота щодо досягнення цілей.
Бути чи не бути покаже час, сподіваюсь на позитив. Висловлюйте своє бачення з цього питання.

Поширити в соціальних мережах
               
  
  

Схожі записи