blog logo
Замовляй книгу,історія збагачує знання
Для публічного перегляду,присвячується в пам’ять про учасників Другої світової війни селища Лазурне
Бюджетна арифметика розвитку смт.Лазурного за 2019рік
В січні п.р пройшла сесія Лазурненської селищної ради, де затвердили звіт бюджету за 2019рік. Як і завжди обговорень з громадою не було. Та і опубліковані цифри на сайті селради для більшості громадян не всім зрозумілі. Давайте проаналізуємо простою мовою як же виконаний бюджет.
По доходам-отримано 22,8млн.грн і перевиконано планові показники на 111,7%.Основними джерелами наповнення були податкові надходження-11,9млн.грн(52%),доходи від продажу землі-5,8млн.грн(25%)
По видаткам-витрачено 21,1млн.грн,планові показники недовиконані на 8%. Левові частки витрат були на благоустрій-5,4млн.грн(26%),утримання садочка-3,4млн.грн(16%),селищної ради-3,4млн.грн(16%),розвиток території-1,5млн.грн(7%),інші субвенції з місцевого бюджету(школа,садочок,будинок культури та ін)-3,5млн.грн(16,6%).Субвенції на будинок культури та співфінансування будівництва амбулаторії по 557тис.грн та 580тис.грн відповідно.
Загалом спрацювали з профіцитом(доходи перевищують видатки) в 1,7млн.грн. Начебто і непогано проте якщо глянути в глибину- проблем багато.
Основні:
-недосконале планування бюджету
-невикористані резерви наповнення місцевого бюджету,в т.ч.турзбору
-відсутня система контролю виконання бюджету,особливо з участю громадськості та ін.
Наприклад, в порівнянні з Щасливцевською селрадою Генічеського району(наш курортний конкурент) різниця в плануванні доходної частини становить по Лазурному 2,4млн.грн,Щасливцево всього 42тис.грн. Частка турзбору в загальних доходах становить 8 проти 9%,частка податкових надходжень становить відповідно 52% проти 67%.
Щодо відкритості бюджету, то подивіться на сайт селради Щасливцево і Лазурного і все стане ясно.
Ось така картина якщо коротко.
Про окремі історичні факти розподілу землі причорномор'я
Сьогодні нагальним є питання продажу земель. При вивчені історичних матеріалів щодо доповнення історії Півдня України, в т.ч смтЛазурне натрапив на цікаві факти. Вони свідчать, що в ті часи при розподілу земель були ганебні промахи. Ось, що писав в 1885р Завадовський А.Г. -автор книги “Сто лет жизни Тавриди..”-“..в Таврической области до полумилиона продано казеной земли за безценок: – надворному советнику Уманцу, титулярному советнику Барабашу и губернскому секретаря Аверкиеву – по 1р20коп за десятину , чему и верить даже нельзя, судя по богатству тамошних земель и что те же чиновники ввели в обряд продажу каждым татарином своего участка-без разбора составляет ли онный собственность продавца , или не составляет его. Известно, чо этим Указом , для исследований крымских злоупотреблений , была Высочайше утверждена особая комиссия результаты которой вероятно , тлеют в нашем губернском архиве, к которому доступ частному лицу невозможно. И потому я заканчиваю при этом колонизацию Крыма “. Чи будуть враховувати сьогодні, ті хто кличе про негайну продаж наших земель, вже набутий нашою історією шлях розподілу земель?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *